Licensed to: Anna High School
Anna Rocket Junior High Invitational
Saturday, May 4th, 2019
05/04/2019 - 05/04/2019
Meet Scores
MALE TEAM SCORES 1 MINSTER 6762 137.000 2 ANNA 6032 88.000 3 BOTKINS 6126 70.000 4 COVINGTON 6328 62.500 5 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 54.000 6 RUSSIA 6990 48.000 7 HOUSTON 6548 45.500 8 RIVERDALE 7234 30.000 9 RIVERSIDE 6127 19.000 10 TRI VILLAGE TRIV 18.000 11 HOLY ANGELS 9843 10.000 FEMALE TEAM SCORES 1 MINSTER 6762 180.000 2 ANNA 6032 109.000 3 RUSSIA 6990 55.000 4 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 53.000 5 HOLY ANGELS 9843 49.000 6 BOTKINS 6126 47.000 7 COVINGTON 6328 37.000 8 HOUSTON 6548 34.000 9 RIVERSIDE 6127 4.000
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
# MEET RECORD::Laney Reiss Anna 16.88 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 London Reiss
F 7
Anna
16.81 #
2 Katie McClurg [603]
F 8
Minster
17.71
3 Taylor Poeppelman
F 8
Anna
18.10
4 Lexi Niemeyer [643]
F 8
Minster
18.23
5 Kyra Sutherland
F 8
Waynesfield-Goshen
20.59
6 Carly Scott
F 7
Russia
20.64
7 Reagan Mcpheron [17]
F 7
Botkins
20.80
8 Bri Baker
F 7
Covington
21.15
9 Tory Lachey
F 8
Holy Angels
21.22
10 Lucy Ritze [112]
F 8
Holy Angels
21.40
11 Bryanna Kenworthy
F 7
Covington
21.49
12 Leah Steinke [25]
F 8
Botkins
21.59
13 Jailyn Leeper [705]
F 7
Riverside
23.98
Event 4 BOYS 110m Hurdles
# MEET RECORD::Gavin Kemper Ft Loramie 16.95 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Justin Finkbine [864]
M
Tri Village
17.05
2 Chase Couse [38]
M 8
Minster
18.38
3 Isaiah Sanders
M 8
Waynesfield-Goshen
18.52
4 Logan Kohne [3]
M 8
Minster
18.53
5 Michael Hagan
M 7
Covington
19.49
6 Luke Beaver
M 8
Houston
20.75
7 Jackson Steinke [4]
M 7
Botkins
22.26
8 Carson Reaman
M 8
Anna
23.01
9 Issaac Koenig [28]
M 7
Botkins
23.67
10 Luke Jacobs
M 7
Houston
23.92
11 Dylyn Burchett [754]
M 7
Riverside
24.07
12 Wyatt Robeyzachariah
M 7
Russia
31.11
Event 5 GIRLS 100m Dash
# MEET RECORD::Kaitlyn Harris Anna 13.38 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Paige Schulte [620]
F 8
Minster
13.78
2 Ella Black [177]
F 8
Holy Angels
14.18
3 Morgan Ketner [629]
F 7
Minster
15.09
4 Shelby Petry
F 8
Covington
15.10
5 Madelyn Bockrath
F 7
Anna
15.23
6 Veronica Poling
F 7
Russia
15.29
7 MaKayla Burch
F 8
Houston
15.54
8 Addie Biederman
F 7
Waynesfield-Goshen
15.62
9 Grace Holscher
F 7
Russia
15.83
10 Zoie Longbrake
F 7
Anna
15.92
11 Kaitlyn Fortkamp [103]
F 8
Holy Angels
16.05
12 Gracie Klenke
F 7
Waynesfield-Goshen
16.30
13 Sarah Ivey [32]
F 7
Botkins
17.07
14 Faith McKee
F 7
Houston
17.25
15 Audrey Weatherhead [22]
F 8
Botkins
17.54
16 Kinsey Mitchell
F 7
Covington
18.52
Event 6 BOYS 100m Dash
# MEET RECORD::Justin Richards Anna 12.08 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 DeAnthony Bennett
M 8
Covington
13.00
2 Chris Evans [119]
M 8
Holy Angels
13.13
3 Xavier McEldowney
M 8
Anna
13.47
4 Michael Bell
M 8
Russia
13.50
5 Dillon Watercutter [14]
M 8
Minster
14.09
6 Braden Jenkins [769]
M 8
Riverside
14.12
7 Tiho Harrod [11]
M 7
Minster
14.24
8 Felix Francis
M 7
Russia
14.72
9 Jaeden Cole
M 8
Covington
14.84
10 Brayden Romanowski
M 8
Anna
14.96
11 Ian Arnold
M 8
Houston
15.13
12 Wyatt Jackson [111]
M 8
Holy Angels
15.18
13 Brant Metz [24]
M 8
Botkins
16.05
14 Hayden Mowery
M 8
Houston
16.07
15 Gavin Robinson
M 7
Riverside
16.23
16 Johnathan Yoder
M 7
Waynesfield-Goshen
16.30
17 Alex Beam [29]
M 7
Botkins
19.61
Event 9 GIRLS 1600m Run
# MEET RECORD::Cameo Cedarleaf Minster 5:42.87 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Taylor Spencer
F 8
Waynesfield-Goshen
5:30.83 #
2 Maggie Hemmelgarn [610]
F 7
Minster
5:33.95 #
3 Brittany Arnold [19]
F 7
Botkins
5:40.45 #
4 Chaney Cedarleaf [627]
F 7
Minster
6:12.79
5 Eva Goubeaux
F 7
Russia
6:14.49
6 Alicia Crawford
F 7
Houston
6:30.29
7 Alaina Jutte [14]
F 8
Botkins
6:46.69
8 Johanna Welborn
F 7
Covington
6:54.73
9 Maria Little
F 7
Waynesfield-Goshen
7:08.44
10 Lily Fullenkamp
F 7
Russia
8:54.05
Event 10 BOYS 1600m Run
# MEET RECORD::Alex Albers Minster 4:47.40 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Keaton Schnippel [33]
M 8
Botkins
5:15.68
2 Noah Walter [15]
M 8
Minster
5:15.80
3 Grant Flora [30]
M 7
Botkins
5:25.66
4 Drew Barhorst
M 8
Anna
5:32.03
5 Jack Grieshop [22]
M 7
Minster
5:41.51
6 Asher Long
M 7
Covington
5:45.83
7 Tanner Garrett
M 8
Covington
5:57.28
8 Wes Vondenhuevel
M 7
Houston
6:01.81
9 Lucas Langenkamp
M 8
Houston
6:14.06
10 Vincent Wilson
M 7
Waynesfield-Goshen
6:20.07
11 Adam Hoehne
M 7
Russia
6:22.07
12 Nate Copas [768]
M 7
Riverside
6:57.40
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
# MEET RECORD:: Anna 55.33 2018
NAME
TEAM
TIME
1 Minster A
Minster
57.03
2 Anna A
Anna
1:00.48
3 Holy Angels A
Holy Angels
1:00.58
4 Covington A
Covington
1:00.73
5 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:02.66
6 Russia A
Russia
1:05.82
7 Houston A
Houston
1:05.87
8 Botkins A
Botkins
1:06.04
9 Riverside A
Riverside
1:09.87
Event 12 BOYS 4x100m Relay
# MEET RECORD:: Minster 51.21 2018
NAME
TEAM
TIME
1 Riverdale A
Riverdale
49.04 #
2 Minster A
Minster
53.13
3 Anna A
Anna
56.22
4 Botkins A
Botkins
56.48
5 Riverside A
Riverside
56.68
6 Houston A
Houston
57.33
7 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
58.14
8 Covington A
Covington
58.65
9 Holy Angels A
Holy Angels
59.60
Event 13 GIRLS 400m Run
# MEET RECORD::Lauryn Wolters Anna 1:04.61 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Paige Schulte [620]
F 8
Minster
1:04.92
2 Jenna Wolters
F 7
Anna
1:05.99
3 Morgan Jackson
F 8
Houston
1:06.73
4 Kennedi Doseck [12]
F 8
Botkins
1:07.31
5 Alexis Monnin
F 8
Russia
1:07.99
6 Taylor Geise [166]
F 7
Holy Angels
1:08.29
7 Carlie Besecker
F 7
Covington
1:08.46
8 Aliya Stangel
F 8
Houston
1:09.96
9 Rachel Knight [703]
F 8
Riverside
1:10.04
10 Abigail McEldowney
F 8
Anna
1:10.13
11 Megan Fortman [660]
F 7
Minster
1:12.58
12 Karyanne Turner
F 7
Covington
1:14.20
13 Olivia Turner
F 8
Waynesfield-Goshen
1:17.48
14 Tanner Black [173]
F 7
Holy Angels
1:17.77
15 Peyton Webb
F 8
Waynesfield-Goshen
1:18.25
16 Sarah Ivey [32]
F 7
Botkins
1:22.09
17 Lillie Heitkamp
F 7
Russia
1:22.65
Event 14 BOYS 400m Run
# MEET RECORD::Wesley Davidson Anna 55.44 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Ethan Davis
M 8
Houston
55.93
2 DeAnthony Bennett
M 8
Covington
58.44
3 Matthew Niekamp [7]
M 8
Minster
1:00.57
4 Xavier McEldowney
M 8
Anna
1:02.02
5 Austin Rogers [38]
M 8
Botkins
1:02.91
6 Derrick Meyer
M 7
Covington
1:05.53
7 Joe Pannapara [105]
M 8
Holy Angels
1:05.62
8 Brady Steinke [11]
M 8
Botkins
1:06.11
9 Mitchell Bornhorst [10]
M 8
Minster
1:07.13
10 Dominik Stotler [761]
M 8
Riverside
1:07.96
11 Vincent Wilson
M 7
Waynesfield-Goshen
1:18.30
12 Wyatt Robeyzachariah
M 7
Russia
1:18.57
13 Levi Zechman
M 8
Waynesfield-Goshen
1:21.56
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
# MEET RECORD:: Houston 1:59.50 2018
NAME
TEAM
TIME
1 Minster A
Minster
2:00.07
2 Russia A
Russia
2:10.94
3 Covington A
Covington
2:12.29
4 Anna A
Anna
2:12.80
5 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:20.96
6 Botkins A
Botkins
2:22.70
7 Houston A
Houston
2:23.97
Event 8 BOYS 4x200m Relay
# MEET RECORD:: Anna 1:48.57 2018
NAME
TEAM
TIME
1 Riverdale A
Riverdale
1:42.43 #
2 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:52.58
3 Minster A
Minster
1:54.31
4 Botkins A
Botkins
1:55.26
5 Anna A
Anna
1:57.62
6 Covington A
Covington
1:59.57
7 Houston A
Houston
2:03.52
8 Russia A
Russia
2:14.68
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
# MEET RECORD::Laney Reiss Anna 31.42 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 London Reiss
F 7
Anna
31.05 #
2 Lexi Niemeyer [643]
F 8
Minster
33.57
3 Katie McClurg [603]
F 8
Minster
34.33
4 Sami Parker
F 8
Waynesfield-Goshen
36.27
5 Reagan Mcpheron [17]
F 7
Botkins
36.84
6 Bryanna Kenworthy
F 7
Covington
37.11
7 Bri Baker
F 7
Covington
38.67
8 Ava Woodruff [13]
F 7
Botkins
41.11
9 Peyton Webb
F 8
Waynesfield-Goshen
41.26
10 Audrey Farrier
F 8
Houston
42.79
Event 42 BOYS 200m Hurdles
# MEET RECORD::Jack Kohne Minster 29.59 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Isaiah Sanders
M 8
Waynesfield-Goshen
28.75 #
2 Justin Finkenbine [865]
M
Tri Village
28.76 #
3 Chase Couse [38]
M 8
Minster
30.35
4 Logan Kohne [3]
M 8
Minster
30.92
5 Sam Knight [771]
M 8
Riverside
32.10
6 Michael Hagan
M 7
Covington
32.35
7 Hayden Mowery
M 8
Houston
35.53
8 Jackson Steinke [4]
M 7
Botkins
35.75
9 Carson Reaman
M 8
Anna
35.92
10 Gunner Kimmel
M 7
Covington
35.95
11 Logan Aufderhaar [7]
M 7
Botkins
37.60
12 Heath Wilson
M 7
Waynesfield-Goshen
38.28
13 Luke Jacobs
M 7
Houston
40.02
Event 17 GIRLS 800m Run
# MEET RECORD::Taylor Spence Waynesfield Goshen 2:37.52 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Taylor Spencer
F 8
Waynesfield-Goshen
2:27.32 #
2 Maggie Hemmelgarn [610]
F 7
Minster
2:33.86 #
3 Brittany Arnold [19]
F 7
Botkins
2:39.92
4 Cameo Cedarleaf [607]
F 8
Minster
2:45.78
5 Isabella Koenig [43]
F 7
Botkins
2:48.50
6 Morgan Jackson
F 8
Houston
2:51.43
7 Eva Goubeaux
F 7
Russia
2:54.94
8 Emilee VanSkiver [106]
F 7
Holy Angels
2:57.72
9 Ella White
F 7
Covington
2:57.86
10 Alicia Crawford
F 7
Houston
2:59.31
11 Kaylee McClennen
F 8
Russia
3:00.64
12 Leah Zimmerman [105]
F 7
Holy Angels
3:02.76
13 Payton Nicholas
F 7
Covington
3:07.70
14 Maria Little
F 7
Waynesfield-Goshen
3:12.39
15 Hope Brownlee [709]
F 7
Riverside
3:16.19
Event 18 BOYS 800m Run
# MEET RECORD::Alex Albers Minster 2:07.60 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Carter Pleiman [35]
M 8
Botkins
2:13.99
2 Parker Schnippel [34]
M 7
Botkins
2:23.78
3 Lucas Thiebeau [5]
M 8
Minster
2:26.95
4 Noah Walter [15]
M 8
Minster
2:26.97
5 Drew Barhorst
M 8
Anna
2:35.50
6 Chase Vanderhorst
M 7
Covington
2:36.20
7 Jaxon Douglas
M 7
Houston
2:42.57
8 Ethan Maurer
M 8
Anna
2:44.24
9 Levi Delaet
M 7
Russia
2:45.37
10 Asher Long
M 7
Covington
2:47.31
11 Dalton Jordan
M 7
Waynesfield-Goshen
2:54.38
12 Adam Hoehne
M 7
Russia
3:02.46
13 Heath Wilson
M 7
Waynesfield-Goshen
3:05.51
Event 19 GIRLS 200m Dash
# MEET RECORD::Kaitlyn Harris Anna 28.15 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Anna Larger [619]
F 7
Minster
29.00
2 Ella Black [177]
F 8
Holy Angels
29.08
3 Jenna Wolters
F 7
Anna
29.27
4 Alexis Monnin
F 8
Russia
30.27
5 Aliya Stangel
F 8
Houston
30.95
6 Jaylyn Albers [621]
F 8
Minster
31.15
7 Shelby Petry
F 8
Covington
31.17
8 Carlie Besecker
F 7
Covington
31.34
9 Rachel Knight [703]
F 8
Riverside
31.40
10 Jaela Shappie
F 7
Russia
32.44
11 Daria Lee [161]
F 7
Holy Angels
32.61
12 Reagan Mcpheron [17]
F 7
Botkins
33.84
13 Gracie Klenke
F 7
Waynesfield-Goshen
34.43
14 Kennedy Bigelow
F 8
Waynesfield-Goshen
34.52
15 Ashlynn Cotrell [23]
F 7
Botkins
37.88
Event 20 BOYS 200m Dash
# MEET RECORD::Wesley Davidson Anna 24.76 2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 DeAnthony Bennett
M 8
Covington
25.81
2 Ethan Davis
M 8
Houston
25.94
3 Michael Bell
M 8
Russia
26.63
4 Benjamin McDermott
M 8
Anna
27.01
5 Xavier McEldowney
M 8
Anna
27.89
6 Trey Kiser
M 8
Covington
28.16
7 John Keller [18]
M 7
Minster
28.91
8 Conner Gehret [23]
M 8
Minster
29.01
9 Keegan Thorpe [2]
M 7
Botkins
29.11
10 Brandon Saam
M 7
Waynesfield-Goshen
29.20
11 Colby Monnin
M 8
Russia
30.13
12 Hunter Lenhart [26]
M 7
Botkins
30.36
13 Devon Klenke
M 7
Waynesfield-Goshen
30.93
14 Isaac Wills
M 8
Houston
34.87
15 Reece Jenkins [763]
M 7
Riverside
35.90
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
# MEET RECORD:: Houston 4:26.06 2018
NAME
TEAM
TIME
1 Minster A
Minster
4:37.70
2 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
4:44.69
3 Russia A
Russia
4:50.18
4 Botkins A
Botkins
4:56.69
5 Houston A
Houston
5:02.81
6 Holy Angels A
Holy Angels
5:06.41
7 Covington A
Covington
5:18.02
Event 24 BOYS 4x400m Relay
# MEET RECORD:: Botkins 4:04.04 2018
NAME
TEAM
TIME
1 Riverdale A
Riverdale
3:50.60 #
2 Botkins A
Botkins
4:01.55 #
3 Minster A
Minster
4:07.30
4 Houston A
Houston
4:09.82
5 Anna A
Anna
4:44.63
6 Covington A
Covington
4:52.03
Event 25 GIRLS Discus Throw
# MEET RECORD::Aleah Johnson Botkins 103'00.00" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Sydney Klosterman
F 8
Anna
82'11.00"
2 Camryn Edwards [122]
F 7
Holy Angels
73'04.00"
3 Hannah Oldiges [637]
F 7
Minster
70'03.00"
4 Kylie Williams [613]
F 8
Minster
70'00.00"
5 Rebecca Barhorst
F 7
Anna
67'01.00"
6 Jenna Belmaggio
F 8
Covington
66'03.00"
7 Kierstyn Jess
F 8
Houston
62'11.00"
8 Brooklynn Klosterman
F 7
Russia
62'02.00"
9 Belle Spencer
F 8
Waynesfield-Goshen
59'02.00"
10 Leah Steinke [25]
F 8
Botkins
57'11.00"
11 Zaria DeLeon
F 8
Waynesfield-Goshen
57'07.00"
12 Carly Supinger
F 7
Russia
49'06.00"
13 Cece Klinger [120]
F 7
Holy Angels
47'07.00"
14 Grayce Wolaver
F 8
Houston
43'04.00"
15 Faith Brownlee [707]
F 7
Riverside
43'01.00"
16 Hope Brownlee [709]
F 7
Riverside
32'01.00"
Alyson Gerstner [44]
F 7
Botkins
NM
Event 26 BOYS Discus Throw
# MEET RECORD::Johnny Dixon Minster 112'01.00" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Landon Blankenship
M 8
Anna
115'07.00" #
2 Carter Pleiman [35]
M 8
Botkins
110'08.00"
3 Brady Wolf [13]
M 8
Minster
107'09.00"
4 Hunter Craig
M 8
Waynesfield-Goshen
106'01.00"
5 James Boehnlein [33]
M 7
Minster
101'03.00"
6 Ethan Maurer
M 8
Anna
96'09.00"
7 Colby Monnin
M 8
Russia
89'01.00"
8 Aiden Biederman
M 8
Waynesfield-Goshen
82'03.00"
9 Braden Jenkins [769]
M 8
Riverside
79'11.00"
10 alex kellersmith [866]
M
Anna
77'09.00"
11 Ben Bohman
M 8
Russia
77'06.00"
12 Austin Schutz
M 7
Houston
68'10.00"
13 Reece Jenkins [763]
M 7
Riverside
67'01.00"
14 Andrew Homan [37]
M 8
Botkins
56'08.00"
15 Grayson Wills
M 7
Covington
54'05.00"
16 Thomas White [120]
M 8
Holy Angels
36'04.00"
Event 27 GIRLS High Jump
# MEET RECORD::Ella Mescher Minster 5'01.00" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Kayla Lamm [634]
F 7
Minster
4'10.00"
2 Kennedi Doseck [12]
F 8
Botkins
4'08.00"
3 Jenna Wolters
F 7
Anna
4'08.00"
4 Megan Fortman [660]
F 7
Minster
4'06.00"
5 Daria Lee [161]
F 7
Holy Angels
4'04.00"
6 Carly Scott
F 7
Russia
4'02.00"
7 Payton Nicholas
F 7
Covington
4'02.00"
8 Taylor Geise [166]
F 7
Holy Angels
4'02.00"
Jailyn Leeper [705]
F 7
Riverside
NM
Audrey Farrier
F 8
Houston
NM
Chloe Pax [18]
F 7
Botkins
NM
Anna Meyer
F 8
Russia
NM
Olivia Pitchford
F 8
Houston
NM
Event 28 BOYS High Jump
# MEET RECORD::Zach Fortman Minster 5'05.00" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Drew Barhorst
M 8
Anna
5'00.00"
2 Matthew Niekamp [7]
M 8
Minster
4'10.00"
3 Tanner Garrett
M 8
Covington
4'08.00"
4 Ben Bohman
M 8
Russia
4'06.00"
5 Mitchell Bornhorst [10]
M 8
Minster
4'06.00"
6 Logan Doyle
M 7
Anna
4'04.00"
7 Jude Counts
M 7
Russia
4'04.00"
8 Ian Arnold
M 8
Houston
4'04.00"
8 Carter Owens
M 7
Covington
4'04.00"
Isaiah Sanders
M 8
Waynesfield-Goshen
NM
Dylyn Burchett [754]
M 7
Riverside
NM
Logan Aufderhaar [7]
M 7
Botkins
NM
Landen Clay
M 8
Waynesfield-Goshen
NM
Jacob Yenser [21]
M 8
Botkins
NM
Kameron Lukey
M 7
Houston
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
# MEET RECORD::Lauryn Wolters Anna 13'09.50" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Taylor Poeppelman
F 8
Anna
14'06.50" #
2 London Reiss
F 7
Anna
14'04.75" #
3 Kayla Lamm [634]
F 7
Minster
14'00.25" #
4 Lyndi Hemmelgarn [622]
F 8
Minster
13'03.25"
5 Rachel Knight [703]
F 8
Riverside
12'05.50"
6 Grace Holscher
F 7
Russia
12'05.25"
7 Karyanne Turner
F 7
Covington
12'02.25"
8 Sami Parker
F 8
Waynesfield-Goshen
11'11.50"
9 MaKayla Burch
F 8
Houston
11'06.25"
10 Isabella Magoto
F 7
Russia
10'09.00"
11 Gracie Klenke
F 7
Waynesfield-Goshen
10'06.50"
12 Olivia Pitchford
F 8
Houston
10'03.50"
13 Katie Geis [3]
F 8
Botkins
10'02.00"
14 Carlie Besecker
F 7
Covington
10'00.25"
15 Ava Woodruff [13]
F 7
Botkins
8'02.50"
Eva Dexter [101]
F 7
Holy Angels
NM
Emilee VanSkiver [106]
F 7
Holy Angels
NM
Event 30 BOYS Long Jump
# MEET RECORD::Justin Richards Anna 17'06.50" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Michael Bell
M 8
Russia
14'06.50"
2 Brandon Saam
M 7
Waynesfield-Goshen
14'03.50"
3 Felix Francis
M 7
Russia
14'01.75"
4 Logan Kohne [3]
M 8
Minster
13'11.75"
5 John Keller [18]
M 7
Minster
13'11.50"
6 Dominik Stotler [761]
M 8
Riverside
13'06.50"
7 Logan Doyle
M 7
Anna
13'03.50"
8 Nolan Fox
M 8
Anna
12'10.00"
9 Dalton Jordan
M 7
Waynesfield-Goshen
12'07.25"
10 Kameron Lukey
M 7
Houston
12'06.50"
11 Jordan Hertzog [31]
M 7
Botkins
11'07.50"
12 Joseph Meyer [10]
M 7
Botkins
11'06.25"
13 Luke Jacobs
M 7
Houston
10'11.25"
Wyatt Jackson [111]
M 8
Holy Angels
NM
Brett Wood
M 8
Covington
NM
Chris Evans [119]
M 8
Holy Angels
NM
Event 31 GIRLS Shot Put
# MEET RECORD::Gabrielle Minnich Anna 36'04.00" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Sydney Klosterman
F 8
Anna
35'06.50"
2 Lilly Barhorst [635]
F 7
Minster
33'04.50"
3 Camryn Edwards [122]
F 7
Holy Angels
30'11.75"
4 Hannah Oldiges [637]
F 7
Minster
30'07.00"
5 Rebecca Barhorst
F 7
Anna
29'09.00"
6 Lainey Peacock
F 8
Houston
29'02.50"
7 Keiren Thorpe
F 7
Houston
28'10.75"
8 Mara OLeary [113]
F 7
Holy Angels
27'11.00"
9 Brooklynn Klosterman
F 7
Russia
27'08.25"
10 Grace Wiseman [27]
F 7
Botkins
25'07.25"
11 Zaria DeLeon
F 8
Waynesfield-Goshen
25'02.00"
12 Whitney Welch
F 7
Covington
24'04.00"
13 Keianna Notestine [711]
F 7
Riverside
22'00.75"
14 Haley Faulder
F 7
Waynesfield-Goshen
20'04.25"
15 Carly Supinger
F 7
Russia
19'09.50"
Alyson Gerstner [44]
F 7
Botkins
NM
Event 32 BOYS Shot Put
# MEET RECORD::Alex Frimel Minster 44'04.00" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Hunter Craig
M 8
Waynesfield-Goshen
38'00.50"
2 Landon Blankenship
M 8
Anna
36'06.00"
3 Nick Winner [70]
M 8
Minster
36'04.50"
4 Thaine Hamilton
M 8
Anna
35'02.50"
5 Aiden Biederman
M 8
Waynesfield-Goshen
31'10.50"
6 Ben Bohman
M 8
Russia
31'09.00"
7 Nathan Beair [35]
M 8
Minster
30'05.50"
8 Brodie Thorpe
M 8
Houston
28'09.50"
9 Isaac Wills
M 8
Houston
25'10.75"
10 Thomas White [120]
M 8
Holy Angels
25'05.50"
11 Nate Copas [768]
M 7
Riverside
22'10.00"
12 Grayson Wills
M 7
Covington
21'00.50"
13 Wyatt Robeyzachariah
M 7
Russia
20'09.25"
14 Tyler Egbert [26]
M 7
Botkins
20'02.75"
15 Reece Jenkins [763]
M 7
Riverside
19'11.25"
16 Braiden Kuch [15]
M 7
Botkins
14'03.50"
Event 33 GIRLS Pole Vault
# MEET RECORD::Chole Baughman Anna 7'06.00" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Kaylee McClennen
F 8
Russia
7'06.00" #
2 Macy Prenger [631]
F 7
Minster
6'06.00"
3 Kyra Sutherland
F 8
Waynesfield-Goshen
6'06.00"
Gracy Zechman
F 7
Waynesfield-Goshen
NM
Lyndi Hemmelgarn [622]
F 8
Minster
NM
Elizabeth Low
F 7
Houston
NM
Alexia Hamilton
F 7
Houston
NM
Jayce Billing
F 8
Anna
NM
Abigail George
F 7
Anna
NM
Event 34 BOYS Pole Vault
# MEET RECORD::Gavin Kemper Ft Loramie 9'09.00" 2018
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Dillon Wattercutter
M 8
Minster
9'00.00"
2 Luke Beaver
M 8
Houston
8'06.00"
3 James Boehnlein [33]
M 7
Minster
8'06.00"
4 Sam Knight [771]
M 8
Riverside
8'00.00"
5 Levi Delaet
M 7
Russia
8'00.00"
6 Felix Francis
M 7
Russia
8'00.00"
7 Jackson Steinke [4]
M 7
Botkins
7'06.00"
8 Carson Reaman
M 8
Anna
7'00.00"
9 Issaac Koenig [28]
M 7
Botkins
6'06.00"
9 Brayden Kauffmann
M 8
Anna
6'06.00"
11 Gabe Dershem
M 7
Houston
6'00.00"